Buty neoprenoweSport 

Buty Neoprenowe – Ochrona stóp przed uszkodzeniem nad wodą

Wybierając się nad wodę, niezależnie czy mowa o morzu, rzece, czy jeziorze, musimy zawsze pamiętać o swym bezpieczeństwie. Kamizelki ratunkowe są oczywistym elementem ekwipunku, jednak często zdarza nam się zapomnieć o własnych stopach. A przecież jeśli odpowiednio się nie zabezpieczymy, to łatwo o wypadek. Woda sprawia, że wiele powierzchni staje się niebezpiecznie śliskich, nie mówiąc już o coraz większym zanieczyszczeniu dna i brzegu.

Czy jednak dla dobra naszych stóp musimy się męczyć w butach, lub sandałach na plaży i w wodzie? Niekoniecznie. Na pomoc przychodzą nam specjalne skarpety, lub buty neoprenowe, specjalnie zaprojektowane by zapewnić nam zarówno bezpieczeństwo, jak i wygodę.

Czym jest neopren?

Zanim zajmiemy się obuwiem neoprenowym, warto się zastanowić czym dokładnie jest neopren.

W ściśle technicznym sensie, neopren to uzyskiwany w procesie polimeryzacji chloroprenu kauczuk syntetyczny. Jednak jeśli nie studiowaliśmy chemii, trudno zrozumieć co to znaczy.

Dlatego najlepiej przyjrzeć się po prostu jego właściwościom. Charakteryzuje się on podobieństwem do naturalnego kauczuku (czyli gumy), jest jednak wytrzymalszy i ma dłuższą żywotność. Można go również poddać specjalnej obróbce, w wyniku której w materiale zostają uwięzione pęcherzyki powietrza. Zwiększa to właściwości termoizolacyjne neoprenu, czyniąc go szczególnie atrakcyjnym jako materiał do produkcji odzieży wodoszczelnej.

Zalety obuwia neoprenowego

Buty neoprenowe są wodoodporne, dobrze izolują i zapewniają przyczepność na mokrych powierzchniach. Sprawdzą się zarówno podczas uprawiania sportów wodnych, jak i podczas zwykłej rekreacji nad morzem. Ochronią nasze stopy przed ostrymi kamykami, śmieciami, a jeśli wybieramy się nad cieplejsze morza, także jeżowcami. Zdecydowanie wygodniej będziemy się w nich poruszać, niż w zwykłych butach lub sandałach, a przy tym nie musimy się martwić że wilgoć im zaszkodzi.

Spora popularność sportów wodnych sprawia, że buty neoprenowe znajdziemy w większości sklepów sportowych. Jeśli jednak wolimy zakupy robić z zacisza własnego domu, to mamy także sklepy internetowe – w sklepie Gokajak.com znajdziemy szeroki asortyment sprzętu wodnego, nie tylko obuwia. Dzięki temu oszczędzimy sporo czasu na podróżach po sklepach.

Powiązane artykuły

One Thought to “Buty Neoprenowe – Ochrona stóp przed uszkodzeniem nad wodą”

  1. Damian98

    Korzystam z takich butów, są super. 😀 każdemu mogę je polecić. 🙂

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.