wudok z lotu ptaka na Pragę w CzechachOrganizacja 

Czy Czechy to dobre miejsce na wycieczkę szkolną?

Zagraniczne wyjazdy dla dzieci i młodzieży cieszą się niezmiennie ogromną popularnością wśród najmłodszych podróżników. Wycieczka szkolna do stolicy Czech to prawdziwa gratka dla wszystkich uczniów, którym zależy na odwiedzeniu naszych południowo-zachodnich sąsiadów.

Organizacja wyjazdu zagranicznego nie musi kojarzyć się z trudnościami. Wystarczy skorzystać z oferty sprawdzonego biura turystycznego, które specjalizuje się w przygotowywaniu programu dla grup zorganizowanych.

Wycieczki szkolne do Czech

Do najbardziej popularnych miejsc zaliczana jest oczywiście Praga. Stolica Czech przyciąga swym urokiem miłośników ciekawej architektury z całej Europy. Światowej klasy zabytki i różnorodne atrakcje sprawiają, że warto tu spędzić przynajmniej dwa dni. Wycieczka szkolna do sąsiadów zza południowo-zachodniej granicy z pewnością zapewni uczniom moc atrakcji nie tylko podczas zwiedzania zabytków kulturalnych. Uczestnicy zielonej szkoły chętnie odpoczywają na łonie natury w malowniczych zakątkach Skalnego Miasta czy Czeskiego Raju.

Wycieczki szkolne do Czech cieszą się dużym uznaniem z wielu powodów. Na odkrywców historii czekają obiekty ze światowej listy UNESCO czy słynne uzdrowiska. Tania i atrakcyjna Praga to idealny miejsce, by połączyć edukację z dobrą zabawą! Na uczestników wycieczek szkolnych czeka m.in. przejażdżka łódkami po jeziorku lub spacer po ścieżce, która znajduje w Jańskich Łaźniach. Zielona szkoła nie może się także odbyć bez wizyty Dolomitowych Jaskiniach Bożkowskich.

Wybierzmy zagraniczne wycieczki szkolne! Czechy wśród najbardziej polecanych miejsc

Co zobaczyć w stolicy Pragi? Na szczególne wyróżnienie zasługuje Stare Miasto, Most Karola, Zamek Hradczany czy dzielnica żydowska Josefov. Miejsca te trzeba zobaczyć choćby raz w życiu! Aby wczuć się w nieco odmienny klimat i styl życia mieszkańców Europy, warto wybrać zagraniczne wycieczki szkolne. Praga sprawdzi się zwłaszcza w asyście przewodnika, który uatrakcyjni pobyt wieloma ciekawostkami oraz legendami na temat tego miasta.

Zorganizowane wycieczki do Czech dla dzieci i młodzieży trwają standardowo dwa lub trzy dni. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by porozmawiać z organizatorem o przedłużonym pobycie oraz delikatnej modyfikacji programu. Z katalogiem wycieczek szkolnych do Pragi i orientacyjnym cennikiem można zapoznać na stronie internetowej oferenta. Niektóre renomowane biura turystyczne proponują dopasowanie oferty do indywidualnych oczekiwań uczestników.

Wycieczki szkolne nie ograniczają się jedynie do Pragi i podziwiania jej zabytków. Coraz większa ilość organizatorów wyjazdów dla dzieci oraz młodzieży proponuje również atrakcje typu pobyt w czeskim safari czy zwiedzanie urokliwych Moraw. Cena wycieczki zagranicznej dla najmłodszych klientów zwykle obejmuje transport autokarowy, jeden lub dwa noclegi, ubezpieczenie turystyczne oraz zapewnienie opieki pilota. Jeśli chodzi o całkowity koszt, zazwyczaj wychodzi zdecydowanie taniej niż podczas organizowania takich wyjazdów na własną rękę.

Powiązane artykuły

One Thought to “Czy Czechy to dobre miejsce na wycieczkę szkolną?”

  1. Hania

    Czechy to przepiękne miasto, często tam jeżdżę i zawsze zachwyca tak samo. 🙂

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.