Planowanie wyjazdu do WęgierPorady 

Czy warto jechać na Węgry?

Powiedzenie mówi: Polak, Węgier, dwa bratanki. To przekonanie ma także zastosowanie w wyborze naszych wakacyjnych kierunków. Coraz częściej, po pewnym okresie stagnacji, decydujemy się na urlop na Węgrzech. Urokliwe miejsca, przyjaźni mieszkańcy, adekwatne do naszych portfeli ceny, to atuty odpoczynku w tym kraju. Węgry były bardzo popularnym krajem, do którego wybieraliśmy się całymi rodzinami, kilkanaście lat temu. Później, po zwiększeniu się dostępności wyjazdów dalekich, zaczęliśmy podróżować poza Europę. Od jakiegoś czasu zauważalna jest ponowna tendencja wzrostowa w ilości wyjazdów na Węgry.

Artykuł sponsorowany

Baseny

Pierwsze, co kojarzymy z wyjazdem wakacyjnym na Węgry, to ogromne kompleksy basenowe. Kiedyś, u nas nieosiągalne, były codziennością w Hajduszoboszlo, czy Egerze. Całymi rodzinami przemierzaliśmy samochodem setki kilometrów, aby choć przez tydzień odpocząć od codzienności, korzystając z węgierskich atrakcji. Dziś również baseny, zdecydowanie lepiej zorganizowane, przyciągają polskich turystów. Warto wybrać się do miejscowości oferujących możliwość kąpieli w wodach termalnych, aby nie tylko zapewnić sobie relaksujące chwile, ale także zadbać o własne zdrowie. Decydując się na wyjazd, trzeba-najlepiej jeszcze z Polski-zaplanować jego trasę, noclegi, wyżywienie. To, jak w przypadku każdej innej podróży, podstawa. Noclegi warto znaleźć blisko kompleksów basenowych, aby jak najpełniej wykorzystać czas przeznaczony na relaks. Kosztują one nieco więcej niż miejsce bardziej oddalone od turystycznego centrum, jednak zyskujemy wygodę i oszczędność czasu na dojazdach. Szybka gotówka będzie pomocna, jeśli chcemy wybrać lokalizację bardziej dla nas dogodną.

Langosz, gulasz i papryka

Ostatnie lata przynoszą popularność tzw. turystyce kulinarnej. Decydując się na odwiedzenie Węgier warto skorzystać z możliwości spróbowania wielu potraw kuchni, która opiera się w głównej mierze na papryce. Wspaniała przekąska, jaką jest langosz, prawdziwy gulasz węgierski, zupa rybna – to podstawy, których każdy smakosz powinien spróbować na Węgrzech. Podczas wyjazdu i relaksu połączonego ze zwiedzaniem musimy zasmakować prawdziwych Węgier, korzystając z oferty restauracyjnej. Jeśli do posiłków dodać jeszcze oryginalne, robione na miejscu wino, lokale gastronomiczne stają się dla nas absolutną koniecznością. Z uwagi na charakter turystyczny wielu miejsc, ceny jakie spotkamy będą nieco wyższe niż polskie, nie warto jednak rezygnować z możliwości posmakowania tradycyjnych potraw węgierskich. Szybka gotówka pozwoli nam na wizytę w nawet najlepszej restauracji, a kwotę spłacimy po powrocie, w dogodnych dla nas ratach. Kuchnia węgierska charakteryzuje się dużą dominacją papryki, jako głównej przyprawy. Pytajmy zatem, zanim zamówimy konkretne danie, czy użyto ostrej, czy słodkiej odmiany. Nie wszyscy bowiem lubią prawdziwy ogień w ustach, jaki pojawi się po zjedzeniu mocno przyprawionej zupy, czy gulaszu.

Samochód, a może samolot?

Forma transportu na Węgry powinna zależeć wyłącznie od naszych możliwości i upodobań. Dojazd samochodem, pociągiem, czy nawet samolotem nie stanowi większego problemu. Kiedyś, kiedy Węgry dopiero zdobywały nasze turystyczne serca, najczęściej podróżowaliśmy samochodem. Dziś jest inaczej. Można za niewielkie pieniądze zakupić bilet lotniczy i bardzo szybko wylądować np. w Budapeszcie. To opcja kusząca szczególnie dla tych osób, które udają się na Węgry na kilka dni i każda godzina jest cenna. Samolot bywa oczywiście opcją nieco bardziej kosztowną niż wyjazd własnym samochodem, warto wówczas skorzystać z możliwości, jakie daje szybka gotówka, aby zakupić dla całej rodziny bilety lotnicze. Dobra komunikacja zarówno lądowa, jak i lotnicza z Węgrami gwarantuje sprawną i bezpieczną podróż. Decydując się z kolei na podróż własnym samochodem, mamy okazję do podziwiania okolicznych miejscowości, a dodatkowo zapewniamy sobie większą mobilność na miejscu. Zwiedzanie, przemieszczenie się pomiędzy miastami nie będzie żadnym kłopotem, jeśli dysponujemy własnym autem.

Wyjazd rodzinny

Często, wybierając kierunki wakacyjne, musimy brać pod uwagę aspekt rodzinny. Nie każdy bowiem wyjeżdża samodzielnie lub w grupie przyjaciół. Osoby, które mają dzieci, muszą zadbać także o atrakcyjność wakacji pod ich kątem. Węgry będą idealnym rozwiązaniem. Wspomniane wcześniej baseny oferują, na wzór wielkich kurortów, rozrywkę adresowaną do najmłodszych. Muzyka, animacje, możliwość bezpiecznej zabawy w wodzie pod okiem wyspecjalizowanego ratownika są codziennością w węgierskich kompleksach. Warto skorzystać także z możliwości zabrania dzieci do dedykowanych parków rozrywki, gdzie przez kilka godzin gwarantowana jest bardzo dobra zabawa. Szybka gotówka pozwoli na sfinansowanie kosztów biletów i całego wyjazdu, a tego rodzaju aktywność na pewno zadowoli nie tylko dzieci, ale i rodziców.

Węgry stają się znów bardzo popularnym kierunkiem wyjazdów wakacyjnych. Dogodny dojazd, wiele atrakcji na miejscu, przystępne ceny sprawiają, że Polacy często rezygnują z odległych destynacji na rzecz Węgier. To bardzo dobra decyzja, ponieważ nie tylko zrelaksujemy się w wodach termalnych, czy zaspokoimy głód pysznymi potrawami tradycyjnej kuchni węgierskiej, ale przede wszystkim zorganizujemy samodzielnie wakacje, które zaplanujemy w sposób idealnie odpowiadający naszym potrzebom. Należy podkreślić także fakt, iż Węgry są nadal kierunkiem relatywnie atrakcyjnym cenowo co sprawia, że praktycznie każdy może pozwolić sobie na odpoczynek w tym kraju.

Powiązane artykuły

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.