Panele fotowoltaiczne w domuInne 

Instalacje fotowoltaiczne w Bydgoszczy – dlaczego są tak popularne ?

Większość urządzeń codziennego użytku, które znajdują się w naszym domu wymagają dopływu energii, aby poprawnie działać. Istnieją dwie możliwości: pobieranie prądu z sieci energoelektrycznej lub własna produkcja, która możliwa jest dzięki zastosowaniu instalacji fotowoltaicznej. Pokrywa ona w pełni wszelkie zapotrzebowania na prąd w danym gospodarstwie. Właśnie dlatego w Bydgoszczy cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem.

Co to instalacja fotowoltaiczna i jak działa?

Podstawowy element instalacji fotowoltaicznej stanowią panele fotosłoneczne (zbudowane są z krzemu i instalowane na dachach domów oraz innych budynków). System fotowoltaiczny pozwala nam na produkowanie energii ze słońca. Jedyne wymaganie, jakie musimy spełnić, aby działała ona sprawnie jest dobry dostęp do promieniowania słonecznego. Pozyskanie energii odbywa się za pomocą ogniw fotowoltaicznych, które są połączone z modułami fotowoltaicznymi. W nich energia, pozyskana ze słońca, przekształcana jest w prąd. Za pomocą falownika przekształcany jest on w tak zwany prąd zmienny. To on trafia do gniazdek w naszym domu i zasila wszystkie urządzenia. Z grupy modułów powstają panele fotowoltaiczne, które są montowane i stabilizowane na dachu za pomocą konstrukcji wsporczej. Jeśli dojdzie do nadprodukcji energii, jest ona wysyłana do sieci energetycznej.

Zalety instalacji fotowoltaicznej

Główną zaletą instalacji fotowoltaicznej jest fakt, że w żaden sposób nie szkodzi środowisku. Jest to odnawialne źródło energii, które nie wytwarza zanieczyszczeń do powietrza. Dzięki panelom zyskamy stuprocentową niezależność energetyczną. Jeśli dojdzie do przerwania dostawy prądu z sieci, to nie nasz problem, ponieważ nasze urządzenia wciąż będą działać bez zarzutu. Po montażu, pracę systemu fotowoltaicznego możemy kontrolować za pomocą komputera lub smartfona. Okres zwrotu inwestycji jest o wiele krótszy niż czas, po którym panele należy ponownie wymienić. Warto wspomnieć, że za sprawą instalacji w najmniejszym stopniu nie odczujemy wzrostu cen dostawy prądu.

Artykuł powstał dzięki www.amgroupsolar.com.

Powiązane artykuły

One Thought to “Instalacje fotowoltaiczne w Bydgoszczy – dlaczego są tak popularne ?”

  1. Mateusz65

    Znajomi założyli fotowoltaikę i bardzo sobie chwalą 😉 Może ja tez w to zainwestuje, podobno zalet jest wiele.

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.