rodzinaPorady 

Jak spędzić weekend z rodziną?

Rodzina z gromadką dzieci to cudowny obraz. Duża rodzina daje siłę i wsparcie, a życie w większym gronie to radość i nieoceniona zabawa. Jednak trzeba zadbać o to, by czas dzieci był zorganizowany i możliwie atrakcyjny. Wspólne chwile zbliżają i umacniają rodzinną więź.

Atrakcje miejskie

Jest to jedno z najprostszych, lecz jakże skutecznych rozwiązań. Wbrew pozorom miejska rozrywka daje szereg możliwości, a każdy może wybrać coś dla siebie i bliskich.

Aquapark

Znakomita zabawa, zarówno dla małych jak i dużych. Każdy tego typu park wodny posiada ciekawy program, który łączy w jedno: relaks, zabawę i naukę. Wśród wielu atrakcji możemy znaleźć:

 • zjeżdżalnie wodne;
 • tory do pływania;
 • sauny suche i parowe;
 • wodne siłownie;
 • jacuzzi;
 • ścianki wspinaczkowe;
 • hydromasaże;
 • brodziki dla najmłodszych;
 • wyspy piratów;
 • rwące rzeki;
 • bicze wodne.

Kino

Kino jest bardzo dobrą opcją spędzenia weekendowej chwili z bliskimi. W pochmurny dzień, zamiast wyjeżdżać za miasto, można zorganizować wyjście do kina. Filmy są bardzo ważne w rozwoju dzieci i odgrywają istotna rolę w ich psychicznej eskalacji. Wiele kin wprowadziło do swojej oferty „Kartę dużej rodziny”, co znacznie uatrakcyjnia tę formę rodzinnej atrakcji. Jednym z takich miejsc jest wrocławskie kino, którego pracownicy z myślą o rodzicach i dzieciach, przygotowali kompleksową ofertę promocji i zachęcających zniżek. Poza tym repertuar kin we Wrocławiu jest na tyle bogaty, że weekendowe wyjście na seans filmowy będzie strzałem w dziesiątkę i każdy rodzic znajdzie coś dla siebie i swoich pociech.

Spacery

Rodzinne, długodystansowe spacery są ciekawą przygodą. Jest wiele różnych miejsc, w które można udać się pieszo. Pobliski park, czy las wpłyną kojąco na wszystkich członków rodziny. Spacery pozwalają się zrelaksować, odciąć na chwilę od szarej, ponurej rzeczywistości. Dla dziecka jest to bardzo dobra forma rozwoju. Podczas takich pieszych wycieczek wyobraźnia dziecka ulega znacznemu ożywieniu.

Wycieczki

Wspólne rodzinne wycieczki to wyśmienity pomysł na weekend. Istnieje wiele miejsc, w które z powodzeniem można zabrać swoje dzieci. Pomysłów na udany wypad jest bardzo dużo. Biura podróży mają szerokie oferty punktów wspólnego odpoczynku. Mogą być to być miejsca w Polsce, a można udać się także poza granice kraju, jak na przykład na Węgry, Słowację czy do Bułgarii. Wcześniej istotne jest stworzenie planu wycieczki i zaangażowanie wszystkich członków rodziny do zorganizowania krok po kroku całej jego koncepcji.

Czas spędzony w gronie bliskich to marzenie niejednej rodziny. W zacieśnieniu rodzinnych relacji i rekompensacje wszelkich osobnych chwil, niewątpliwą pomocą będą wspólne weekendy. Zatem warto o nich pamiętać i w miarę możliwości regularnie zabierać pociechy na różnego rodzaju wyprawy.

Powiązane artykuły

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.