Rodzina w górach na nartachAtrakcje 

Rozrywka dla całej rodziny, czyli weekend w Zakopanem

Potrzebujesz chwili oddechu i szukasz urokliwego miejsca, gdzie możesz spędzić kilka dni? Najlepsze atrakcje o tej porze roku proponuje stolica Tatr, czyli Zakopane! To rozrywka dla całej rodziny, która gwarantuje wspaniałą zabawę dla tych najmłodszych, średnich i najstarszych.

Aquapark w Zakopanem

To całoroczna atrakcja, w której swoje miejsce znajdą nie tylko dzieci, ale również dorośli. Nawet ci lubiący aktywnie spędzać czas. Kilka basenów pływackich o różnych długościach, bicze wodne oraz hydromasaż to tylko wstęp do prawdziwej rozrywki dla całej rodziny.

Oprócz tego, Aquapark w Zakopanem oferuje swoim gościom aż 5 zjeżdżalni oraz inne atrakcje, dzięki którym wzrasta poziom adrenaliny. Przykładem może być dzika rzeka. Inspiracją do jej stworzenia był nurt prawdziwego górskiego potoku. Tylko śmiałkowie mogą zmierzyć się z jego siłą!

Dla lubiących relaks rodziców, Aquapark w Zakopanem to również bogaty kompleks różnego rodzaju saun czy jaccuzzi. Poza tym, można wymienić jeszcze centrum fitness, masaże czy lokale gastronomiczne.

Wyprawa kolejką na Kasprowy Wierch

To obowiązkowy punkt na mapie każdego zakopiańskiego turysty. Dla najmłodszych uczestników wycieczki sama podróż kolejką jest fascynująca. Chociaż trwa 20 minut, dzięki niej można oglądać z góry czubki drzew oraz wznoszące się coraz wyżej górskie szczyty. Gdy pogoda jest ładna, a niebo bezchmurne, warto po opuszczeniu kolejki samodzielnie wejść na Kasprowy Wierch. Na szczycie można podziwiać niesamowity widok na całe Podhale.

Psi Zaprzęg

Bardzo często, odwiedzając Zakopane, możesz usłyszeć o organizowanych kuligach z zaprzęgiem konnym. Odbywają się one po zmroku i są raczej zarezerwowane dla dorosłych. Nie tylko ze względu na późną porę, ale również grzane wino. Okazuje się, że w Zakopanem  jest jeszcze inna atrakcja, bardzo zbliżona do powyższej, która przyniesie tym razem nie tylko tobie, ale również twoim pociechom, wiele radości.

Mowa o prawdziwym psim zaprzęgu rodem z filmów przygodowych, których akcja dzieje się w zimowej scenerii. Husky stworzone są do długodystansowych biegów w śniegu, przez co frajdę mają nie tylko uczestnicy zaprzęgu, ale również psy. Rodzice nie muszą się również martwić o swoje pociechy: to grzeczne i przyjazne czworonogi.

Moc atrakcji, jaką dostarczają podczas biegu, jest wręcz nie do opisania! Zaprzęg zazwyczaj organizowany jest w lesie lub na dużej, otwartej przestrzeni, gdzie psy oraz uczestnicy zabawy mogą poczuć prawdziwą wolność i odetchnąć pełną piersią. Najlepszy klimat do takich zabaw panuje zimą, natomiast w lecie sanie zamieniane są na specjalne wózki, dzięki którym psi zaprzęg może działać również wtedy, gdy zaczyna brakować śniegu.

Jednodniowe wycieczki z Zakopanego na Słowację

Bardzo dobrym pomysłem na rodzinną rozrywkę jest krótki wyjazd do naszych południowych sąsiadów. Słowacja kryje w sobie wiele ciekawych atrakcji. Poniżej przedstawiłam te, które sprawią radość całej rodzinie.

Tatralandia

Jeden z największych wodnych parków rozrywki w Europie Środkowej.

Park Narodowy Słowacki Raj

Bliskość przyrody oraz aktywny relaks na świeżym powietrzu.

 Ścieżka w koronach drzew

Niezwykły spacer na wysokościach, gdzie podziwia się piękno przyrody: panoramę Pienin oraz Tatr.

Po całym dniu szaleństw…

Warto choć na chwilę odpocząć, najlepiej w komfortowym miejscu noclegowym. Właśnie dlatego wybierz apartamenty w Zakopanem z udogodnieniami dla rodzin: darmowym pakietem dla maluchów czy placem zabaw. Listę ofert znajdziesz na stronie internetowej Apartamenty Zakopane

Powiązane artykuły

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.