Młodzi ludzie planują wakacje na własną rękęOrganizacja 

Wakacje z biurem podróży czy na własną rękę?

Egzotyczne kraje kuszą tropikalnym klimatem, krajobrazami, kulturą, kuchnią i możliwością przeżycia fantastycznej przygody. Biura podróży oferują atrakcyjne wycieczki. Globtroterzy grzmią, że jeśli w podróż, to tylko na własną rękę. A jak jest naprawdę?

Wakacje z biurem podróży

Przeciwnicy takiego rozwiązania twierdzą, że jest drogo. Zwolennicy – że niekoniecznie. Tak naprawdę cena zagranicznej wycieczki zależy od wielu czynników, między innymi tego, kiedy ją kupimy. Najlepiej celować w first minute, ale i w regularnych cenach można trafić na prawdziwą perełkę (Zobacz: Egzotyczna podróż poślubna – wybór kierunków dla nowożeńców). Złożenie organizacji naszego urlopu na barki biura podróży to duża wygoda. To oni martwią się o przelot, transfer do hotelu, zakwaterowanie i posiłki. W ofertach wielu biur znajdziemy ciekawe opcje wycieczek fakultatywnych. Prawie każde zapewnia pomoc rezydenta na miejscu. My mamy tylko jeden obowiązek – dobrze wypocząć.

Wakacje na własną rękę

Witaj przygodo! Tak w skrócie można określić podróżowanie po świecie na własną rękę. Przy czym warto pamiętać, że ta przygoda nie zawsze wygląda tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Po naszej stronie na pewno jest decyzyjność. To my decydujemy, kiedy, dokąd i na jak długo. Jedyne, co nas ogranicza, to zasobność portfela. Minusem może być nieznajomość języka.

Samodzielne podróżowanie wymaga odwagi i dobrego przygotowania. Przed udaniem się do krajów o odmiennej kulturze, warto dobrze ją poznać, bodaj teoretycznie. Inaczej mogą nas czekać przykre niespodzianki. Z drugiej strony – jest wiele miejsc na świecie, których oferty biur podróży nie obejmują.

Kiedy wybrać biuro podróży

Jeśli organizatorem naszego urlopu jest biuro podróży, możemy spać spokojnie. Płacimy i dobrze się bawimy. Na pewno lepiej pojechać na wycieczkę z biurem podróży do miejsc, których wcześniej nie odwiedzaliśmy. Taki mały rekonesans może być wstępem do samodzielnego podróżowania, o ile kraj okaże się tego wart. Biura podróży starają się coraz bardziej, szukają coraz ciekawszych miejsc, oferują coraz atrakcyjniejsze wyjazdy – wielu z tych miejsc nie znajdziemy samodzielnie. W przygotowywaniu atrakcyjnych ofert celuje biuro memories.pl. Jego oferty nie pokrywają się z ofertami konkurencji.

Powiązane artykuły

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.