prezentPorady 

Węgry – co kupić bliskim?

Któż nie kocha Węgier – nie tylko ze względu na stosunkowo bliską odległość, ale i piękno jakim ten kraj emanuje. Przyjaźń między narodem polskim i węgierskim, jest zjawiskiem na skalę światową. Jest to państwo uwielbiane przez Polaków i bardzo chętnie przez nich odwiedzane.

Hej przygodo!

Podróż na Węgry jest bez wątpienia cudownym doznaniem, a podczas wizyty w tymże kraju można nabyć multum wspaniałych i inspirujących produktów. Bliscy, bardzo często wiedząc, że wybieramy się za granicę, liczą po cichu na jakiś mały podarek. My z kolei pragniemy sprawić im radość i podzielić się chociaż cząstką cudownie przeżytych doznań. Cóż zatem przywieźć z Węgier na prezent?

Węgry są krajem kryjącym wiele wybornych smaków, a nawet jedna wizyta na hali targowej może zaskoczyć i sprawić, że docenimy tamtejszą kuchnię. Węgierskie:

  • Wino – jest ono narodowym skarbem i w czasie pobytu na Węgrzech nie wolno zapomnieć o jego nabyciu. Jest stosunkowo tanie i ogólnodostępne, a do najpopularniejszych należy Tokaj, Bycza Krew i Merlot;
  • Salami – cudownie wędzone, o wspaniałym smaku przypraw;
  • Ocet winny – bez wątpienia przyda się do przetworów. Jest powszechnie stosowany na Węgrzech, zatem możemy kupić go w przystępnych cenach oraz wielu odmianach smakowych. Jedną z charakterystycznych odmian smakowych jest ocet estragonowy;
  • Melony i arbuzy – owszem i w Polsce możemy nabyć bardzo dobre odmiany, jednak te Węgierskie zachwycają intensywnością aromatu i smaku;

Ponadto dżemy – słynny śliwkowy, puree z kasztanów oraz węgierska papryka nie mają sobie równych. Zatem będąc na Węgrzech nie można zapomnieć o skosztowaniu, tudzież nabyciu któregoś z produktów.

walizka pełna prezentów
Źródło: pixabay.com

Węgierskie cuda

Na Węgrzech jest mnóstwo pięknych kwiatów, które niestety w naszym klimacie mają za zimno. Będąc letnią porą na Węgrzech można z powodzeniem cieszyć oko ich wspaniałym wyglądem i kolorami. Przykładem takiej rośliny jest krzew – szczęślin późny. Uważany jest za ogrodowy rarytas. Drobne, granatowe owoce stłoczone w czerwonym kielichu są cudowną dekoracją. Poza nim, na niewątpliwą uwagę zasługuje hibiskus – na Węgrzech znajdziemy całe jego kolekcje. U nas, w te gatunki roślin możemy się zaopatrzyć korzystając z usług hurtowni internetowej. Kwiaty sztuczne, które wręcz imitować będą te żywe, przypomną nam o wspaniałej podróży, nawet w chłodne, zimowe dni.

Powiązane artykuły

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.